Sniper: Ghost Warrior 2

sniper-ghost-warrior-2Sniper: Ghost Warrior 2 to kontynuacja gry akcji, która została wydana w 2010 roku. Generalnie chodzi w niej o to, że naszym celem jest skuteczna i dyskretna eliminacja wrogów – podczas różnego rodzaju niebezpiecznych misji, w najróżniejszych zakątkach świata. Jak sama nazwa gry wskazuje, wcielamy się w postać snajpera. Na początku może napiszę o moich wrażeniach z pierwszej części Sniper: Ghost Warrior.

Przede wszystkim, na bardzo duże uznanie zasługuje grafika. Co jak co, ale naprawdę twórcom gry należą się duże brawa, bo jednak Sniper: Ghost Warrior cechuje się jedną z najlepszych grafik. Chociaż dla wielu osób może wydawać się, iż gry o snajperach są nudne, po prostu schematyczne i nużące, to naprawdę akurat w tym przypadku nawet takie osoby, którym już się tego typu gry wynudziły, nie powinny mieć większych kłopotów z tym, aby stracić dobrych kilkanaście godzin na wcieleniu się w postać snajpera. Bo jednak gra nie jest schematyczna, jest całkiem oryginalna i można śmiało powiedzieć, że także nowatorska.

Bo jednak twórcy Sniper: Ghost Warrior, oprócz nacisku na grafikę, postawili również na realizm. Wszyscy dobrze wiemy, że zawód snajpera należy do najtrudniejszych na świecie, a więc nie można powiedzieć, że w ciągu kilku sekund można oddać strzał z długiej odległości – i trafić do celu. Co jak co, ale to nie jest raczej możliwe. Warto zatem zwrócić większą uwagę na to, że dzięki Sniper: Ghost Warrior możemy poczuć się niemalże jak prawdziwy snajper. Realizm to dobra sprawa, bo jednak na przykład mnie znudziły już gry tworzone pod nastolatków, którym nie chce się za bardzo myśleć i trochę pogłówkować. Oczywiście takie gry też mają swój urok, ale jednak wolę Sniper: Ghost Warrior. A więc wydaje się, że można śmiało polecić wszystkim zainteresowanym grę Sniper: Ghost Warrior 2, bo jednak na rynku gier komputerowych nie ma w tej chwili zbyt wielu lepszych tytułów – przynajmniej jeżeli chodzi o gry akcje, w których wcielamy się w postać snajpera. A jednak zwłaszcza ostatnio sporo takich gier wyszło na rynek…

Na pewno godne większej uwagi jest to, że twórcy Sniper: Ghost Warrior postanowili unowocześnić grę, a więc za jakiś czas wyjdzie na rynek druga część gry. Wydaje się, że gra będzie jeszcze lepsza, niż poprzednia część. Nie wydaje się, aby twórcom zależało tylko i wyłącznie na pieniądzach, zatem zapomną o tym, że przydałoby się wprowadzić jakieś udogodnienia, lepszą grafikę, nowe misje, etc. W różnego rodzaju recenzjach, z którymi można zapoznać się na zagranicznych stronach internetowych, Sniper: Ghost Warrior 2 ma bardzo pozytywne recenzje. Gracze z całego świata niemalże zgodnie twierdzą, że dawno nie grali w tego typu grę. To pokazuje, że polscy gracze mogą ze spokojem oczekiwać na polską premierę. Podsumowując – każda osoba, która szuka dla siebie takiej gry, dzięki której będzie mogła się rozerwać, zapomnieć o całym świecie, poczuć się niemalże jak amerykański snajper, po prostu powinna kupić Sniper: Ghost Warrior bądź trochę poczekać i kupić drugą część. Doskonała rozrywka jest pewna na 100%!

Więcej: ,